08/04/2009

Over the Top

İngiliz şapka tasarımcısı (saç aksesuarı tasarımcısı demek daha doğru olabilir aslında) Piers Atkinson'ın sonbahar-kış '09 koleksiyonunun şok edici parçalarını kafanıza yerleştirdiğiniz anda bulutların üzerinde yürümeye başlıyorsunuz. Bu tasarımlar o kadar eğlenceli ki ayaklarınızın yerküreden yükselmemesi namümkün. Koleksiyonuna 'The Princess and the Frog' ismini veren Atkinson'ın öpünce prense dönüşmesini istemeyeceğimiz tek kurbağa Kermit the Frog ve sarışın efsane Barbie'ye atıfta bulunan parçalarının kafamı süslemesini çok isterdim.

PS: Bu yazıyı yazdıktan bir gün sonra öğlen işe giderken ajandamda söyleyeni belli olmayan şu cümlelerle karşılaştım:

"I live in the clouds. Reality is not for me. People say I should come down. That the clouds are not a place for grown ups to be. I smile at them. Maybe one day, I say maybe one day I will come down. But I never will. Reality is not for me. I shall stay up here. The view is quite breathtaking."

Zamanının büyük bir kısmını bulutların tepesinde geçiren biri olarak bu cümlelerin Piers Atkinson'ın tasarımlarıyla nefis bir harmoni yaratacağını düşündüm. Ne dersiniz?

No comments:

Post a Comment